Структура резюме:

Прізвище, ім’я, по батькові (повністю).

Дата народження. Сімейний стан.

Адреса (не забутьте вказати поштовий індекс). Телефон. Вкажіть код місцевості, де ви мешкаєте, контактний телефон (домашній, мобільний), факс. Електронна адреса.

Мета пошуку роботи. Одним реченням описується посада, на яку Ви претендуєте. Цей розділ варто включати в резюме, коли Ви претендуєте на конкретну посаду і не бажаєте розглядати ніяких інших пропозицій. Не зазначайте декілька посад відразу. Пам’ятайте: організації потрібен фахівець на конкретну посаду. Наприклад: шукаю роботу бухгалтера; шукаю роботу бухгалтера при приватній аудиторській фірмі; шукаю роботу виконроба (інженера-проектанта, інженера-гідротехніка).

Освіта та підготовка. Вказується у прямому хронологічному порядку. Якщо ви продовжуєте навчатися, зазначте, на якому курсі і за якою спеціальністю (роботодавець повинен чітко зрозуміти, скільки йому чекати, поки ви станете дипломованим фахівцем). Не забутьте також про курси підвищення кваліфікації і стажування. Навчання в середній школі зазначати не потрібно (якщо це не мовна спецшкола). А навчання в технікумі, коледжі обов’язково вкажіть. Випускникам і студентам необхідно приділяти особливу увагу цьому розділу, тому що вони не мають досвіду роботи.

Досвід роботи. Відомості про роботу вказують у зворотному хронологічному порядку: спочатку – теперішнє або останнє місце роботи, а потім попереднє і т.д. Відомості про роботу не повинні нагадувати витяг з трудової книжки. Вони повинні відбивати ваші реальні успіхи і досягнення, причому досягнення в тій галузі, яка може зацікавити саме цього, а не іншого роботодавця. Для кожного місця роботи надайте наступну інформацію: тривалість зайнятості (місяць, рік), назву організації, посаду, обов’язки. Слід зазначити підприємство, на якому ви працювали, посади, які займали службові обов’язки, персональні досягнення, а також вказати адресу і телефон попереднього місця роботи. Це стане, свого роду, декларацією вашої чесності. Для студентів та випускників, які не мають досвіду роботи, в цьому розділі можна наголосити на тій роботі, яку вони виконували при проходженні виробничої практики.

Додаткова інформація.

Особисті якості. Існують деякі універсальні психологічні вимоги, яким повинен відповідати претендент на будь-яку посаду. Це комунікабельність, відповідальність, стійкість до стресів, працездатність. Однак, перед тим, як перераховувати ці характеристики, подумайте: яким має бути психологічний портрет ідеального фахівця на посаду, на яку ви претендуєте, і, виходячи з цього, заповнюйте дану частину резюме. Якщо ваша мета – одна з керівних посад, то спробуйте відшукати в собі(якщо не знаходите, то постарайтесь розвинути) такі якості, як рішучість, здатність конструктивно вирішувати виробничі конфлікти, приймати управлінські рішення, працювати в команді.

Спеціальні навички. У цьому розділі бажано додати інформацію, яка характеризує вас як працівника, але не стосується безпосередньо до службових обов’язків. Наприклад, наявність прав водія, вміння працювати з оргтехнікою, в Інтернеті, володіння програмним забезпеченням, володіння іноземними мовами. Як правило, прийнята така градація: початковий рівень, хороші знання, вільне володіння. Бажано перерахувати нагороди різних конкурсів, олімпіад, наявність дипломів з відзнакою тощо.

Дата (вказується поточна дата).

Зразок оформлення резюме :